Content

Alido, Sangiovese di Toscana IGT, Renzo Masi 2015

Fattoria di Basciano
Cena: 6,90 €
Bez DPH: 5,75 €
6,90 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Typická toskánska červená odroda Sangiovese vo svojej čistej podobe. Hrozno pochádza z oblasti okolo mesta Rufina, kde sa nachádzajú jedny z najlepších viníc DOCG oblasti Chianti. Odrody sú rovnaké ako pri Chianti: Sangiovese 95% a Canaiolo 5%.

Sýta rubínová farba. Koncentrovaná, veľmi príjemná vôňa s ovocnými a kvetinovými tónmi. Chuť je dobre štruktúrovaná, harmonická s mäkkým trieslom. Na pitie je vhodné ihneď ale plnú zrelosť dosahuje pri dobrom uskladnení po dvoch až troch rokoch.

Hodí sa k salámam, údeninám, cestovinám s ragú alebo červenou omáčkou, ku grilovanému mäsu. Bezproblémové víno v nadpriemernej kvalite, vhodné takmer ku každému jedlu.

Obsah alkoholu 13%.

Vinárstvo:

Masi je meno, ktoré je v toskánskom svete vína známe viac ako 100 rokov. Vinárstvo Fattoria di Basciano sa nachádza v srdci prekrásnej oblasti Rufina neďaleko Florencie, kde rodina Masi vyrába kvalitné víno už 3 generácie. Najväčšie úspechy sa dostavili za vedenia najmladšieho člena rodiny. Dr. Paolo Masi zúročil svoje vedomosti zo štúdia a praktické znalosti z ciest. Dôsledná práca na vinici i zavedenie najmodernejších technológií  viedli k neuveriteľnému zlepšeniu kvality produkovaného vína. Na 30 ha pestuje odrody Sangiovese, Colorino, Canaiolo, Cabernet Sauvignon, Merlot a Syrah z ktorých vyrába vína so skvelým pomerom kvality a ceny.