Content
216_ambrae-bianco-di-toscana-igt.jpg216_ambrae-bianco-di-toscana-igt.jpg

Ambrae, Bianco di Toscana IGT 2016

Poliziano
Cena: 17,20 €
Bez DPH: 14,33 €
17,20 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Biely experiment z pivníc Federica Carlettiho. Chardonnay 60%, Sauvignon 30%, ostatné biele odrody (Riesling, Ribolla, Semillon, Gewürztraminer) 10%. Víno kvasí aj zreje v nerezových tankoch.

Je svieže, ovocné s komplexnou a výraznou, avšak harmonickou štruktúrou a plnou vôňou.

Obsah alkoholu 13%.

 

Vinárstvo:

Rodinné vinárstvo Poliziano sa dramaticky zmenilo po príchode syna zo štúdií v roku 1990, kedy Federico Carletti prevzal vedenie celého statku. Zameral sa v prvom rade na zlepšenie kvality a dodnes je hlavnou filozofiou vinárstva najlepšia kvalita ako na vinici, tak aj vo výrobe, aby aj konečný produkt bol najvyššej kvality.

Všetky vína vo vinárstve Poliziano sú vyrábané z hrozna vypestovaného na vlastných viniciach, čím si udržiavajú charakteristiku vinice aj jednotlivých ročníkov. Vinice s menej priaznivými podmienkami boli zrušené a naopak sa v priebehu rokov vysadili nové, v najlepšie exponovaných pozíciách, s vybranými klonmi tradičných odrôd.

V súčasnosti vinárstvo hospodári na 240 ha viníc, z toho 120 ha registrovaných DOC a DOCG. Vinárstvo Poliziano je dnes považované za jedno z najlepších v oblasti Montepulciana a teší sa svetovému renomé.