Content
234_ateo-sant-antimo-rosso-doc.jpg234_ateo-sant-antimo-rosso-doc.jpg

Ateo, Sant`Antimo Rosso DOC 2016/2017

Ciacci Piccolomini d'Aragona
Cena: 15,00 €
Bez DPH: 12,50 €
15,00 €
0,750l.
Na sklade

Hodnotenie vína

Veronelli: 91 bodov3 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.
Gambero Rosso: 2 Sprievodca Vini d'Italia vydavateľstva Gambero Rosso je najrenomovanejšou a zároveň najpopulárnejšou príručkou pokiaľ ide o talianske vína. Už zaradenie do tohto katalógu je prestížnou záležitosťou pre každého talianskeho vinára. Kvalita vín je hodnotená symbolmi pohárov: 3 poháre - najvyššie hodnotenie,vynikajúce mimoriadne víno, 2 červené poháre - veľmi dobré až výborné víno, ktoré sa dostalo pri hodnotení do najužšieho finále, 2 poháre - veľmi dobré víno vo svojej kategórii, 1 pohár - dobré a veľmi pekné víno.
Robert Parker: 90/100

Toto víno vzniklo v r. 1989, keď kvôli nepriaznivému počasiu rozhodol Giuseppe Bianchini nerobiť Brunello v podpriemernej kvalite. Toto rozhodnutie vzniklo v nadväznosti na prvý zber z viníc vysadených medzinárodnými odrodami Cabernet Sauvignon a Merlot. Zloženie: 20% Sangiovese, Merlot a Cabernet Sauvignon približne v rovnakom pomere. Merlot a Cabernet zrejú v bariku 18 mesiacov, Sangiovese vo veľkých sudoch zo slovinského duba.

Éterická vôňa s bylinkami, korením, ovocná. Chuť s plným telom, dobre harmonická, jemná ale s výrazným trieslom.

Obsah alkoholu 14%.

Vinárstvo:

Statky rodu Piccolomini v oblasti Montalcina dnes zahŕňajú cca 200 ha, z čoho je 35 ha viníc.

Terajší vlastník Paolo Bianchini pokračuje v najlepších tradíciách rodu, predovšetkým čo sa týka viníc a vinárstva. Darí sa mu vyrábať špičkové Brunello, v súčasnosti vo svete jedno z najžiadanejších vín.