Content
109_barbera-d-asti-doc.jpg109_barbera-d-asti-doc.jpg

Barbera d'Asti DOC 2015/2016

Bruno Rocca
Cena: 25,00 €
Bez DPH: 20,83 €
25,00 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Hodnotenie vína

Veronelli: 90 bodov3 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.
Gambero Rosso: 2 Sprievodca Vini d'Italia vydavateľstva Gambero Rosso je najrenomovanejšou a zároveň najpopulárnejšou príručkou pokiaľ ide o talianske vína. Už zaradenie do tohto katalógu je prestížnou záležitosťou pre každého talianskeho vinára. Kvalita vín je hodnotená symbolmi pohárov: 3 poháre - najvyššie hodnotenie,vynikajúce mimoriadne víno, 2 červené poháre - veľmi dobré až výborné víno, ktoré sa dostalo pri hodnotení do najužšieho finále, 2 poháre - veľmi dobré víno vo svojej kategórii, 1 pohár - dobré a veľmi pekné víno.

Víno je vyrobené zo 100% odrody Barbera, pochádzajúcej z viníc v oblasti Vaglio Serra. Pôda je piesočnatá s červenohnedým ílom. Maceruje v oceli a dozrieva 12 mesiacov v sudoch.

Farba je rubínovo červená s purpurovými odleskami. Nezameniteľná vôňa tmavých prezretých čerešní s tónmi fialky a horkej čokolády. Veľmi vyvážená suchá, čistá chuť po zrelom ovocí – ostružiny, borievky a slivky. Koniec je pekný jemný s mäkkým trieslom.

Obsah alkoholu 14%.

Vinárstvo:

Rodina Rocca býva od nepamäti v Barbarescu a tam aj vždy hospodárila na vlastných viniciach. Vína sa tam pôvodne nefľaškovali, ale predávali sa stáčané. V roku 1978, po smrti otca, prešlo vedenie vinárstva do rúk syna a mladý Bruno Rocca začal novú, znamenitú históriu vinárstva.

Dnes je vinárstvo s Brunom už päťdesiatročné, hospodári na 8 ha viníc, z čoho 5 ha leží v samom srdci majestátneho cru Rabajá. Vinice sú orientované na juhozápad a víno z nich je elegantné, avšak mohutné, harmonické a ušľachtilé, ale aj ešte mladé je veľmi príťažlivé.

Bruno Rocca so svojimi vínami žne úspech v celom vinárskom svete a nie len v Barbarescu patrí k absolútnej špičke. Niektorí experti dokonca radia jeho Barbaresco aj pred „nedotknuteľné" vína guru z Barbarecsa, Angela Gaju.