Content
129_baruua-isola-dei-nuraghi-igt.jpg129_baruua-isola-dei-nuraghi-igt.jpg

Barrua, Isola dei Nuraghi IGT 2012/2013

Agricola Punica
Cena: 39,50 €
Bez DPH: 32,92 €
39,50 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Hodnotenie vína

Veronelli: 94 bodov3 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.
Gambero Rosso: 3f Sprievodca Vini d'Italia vydavateľstva Gambero Rosso je najrenomovanejšou a zároveň najpopulárnejšou príručkou pokiaľ ide o talianske vína. Už zaradenie do tohto katalógu je prestížnou záležitosťou pre každého talianskeho vinára. Kvalita vín je hodnotená symbolmi pohárov: 3 poháre - najvyššie hodnotenie,vynikajúce mimoriadne víno, 2 červené poháre - veľmi dobré až výborné víno, ktoré sa dostalo pri hodnotení do najužšieho finále, 2 poháre - veľmi dobré víno vo svojej kategórii, 1 pohár - dobré a veľmi pekné víno.
L'Espresso: 4 Populárny sprievodca vínami vydavateľstva L'Espresso hodnotí kvalitu vína počtom fliaš a 20 bodovou stupnicou. 5 fliaš (18,0-20,0b.) - výborné víno najvyššej úrovne 4fľaše (16,5-17,5b.) - veľké, veľmi pekné víno 3 fľaše (15-16b.) - dobré víno, najmä pre menej dôležité vína je to veľmi dobrý výsledok 2 fľaše (13,5-14,5b.) - pre veľké víno je to nedobré hodnotenie 1 fľaša (12-13b.) - dostatočne dobré víno.
Duemilavini: 5 Sprievodca talianskymi vínami Talianskej asociácie someliérov AIS. Systém hodnotenia je založený na 100 bodovej stupnici a ocenení jedným až piatimi strapcami hrozna. 5 strapcov (91-100b.) - vynikajúce, mimoriadne víno, 4 hrozná (85-90b.) - veľké, veľmi pekné víno, 3 hrozná (80-84b.) - nadpriemerne dobré víno, 2 hrozná (70-74b.) - priemerné avšak príjemné víno.

Agricola Punica je spoločný podnik vinárstva Tenuta San Guido (výrobca preslávenej Sassicaie) a Cantiny Santadi. Tradičné juhosardínske Carignano sa vynikajúco snúbi s medzinárodnými odrodami Cabernet Sauvignon a Merlot. Triesloviny sú jemné, zaguľatené a skoro by sa dalo povedať že dámske.

Farba je tmavá rubínová, veľmi intenzívna. Vôňa je jemná, ale plná, lahodná a vyvážená. Chuť je komplexná a hebká, s dlhou dochuťou.

Vinárstvo:

Mladé sardínske vinárstvo Agricola Punica je spoločným projektom vinárstva San Guido (preslávené vínom Sassicaia)a vinárstva Santadi. Tohto projektu sa osobne zúčastňuje Sebastiano Rosa, enológ Tenuta San Guido, Antonello Pilloni, prezident vinárstva Santadi a legendárny toskánsky enológ Giacomo Tachis.

Vinice sú v lokalitách Barrua a Narcao v juhozápadnej časti Sardínie, nazývanej Sulcis. Všetci s napätím očakávali výsledok tohto projektu a hneď od prvého ročníka 2002, ktorý bol daný do predaja, bolo jasné, že ide o mimoriadne excelentné víno.