Content
240_bolgheri-rosato-igt.jpg240_bolgheri-rosato-igt.jpg

Bolgheri Rosato IGT 2015/2017

Michele Satta
Cena: 16,60 €
Bez DPH: 13,83 €
16,60 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Hodnotenie vína

Veronelli: 85 bodov2 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.

Oblasť Bolgheri leží v západnom Toskánsku na pobreží Stredozemného mora. Oblasť je dlho známa svojím bohatým a komplexným ružovým vínom so základom tradičného Sangiovese. Veľmi krátka doba fermentácie so šupkami (max. 3 hod.), ďalej sa postupuje ako pri výrobe bieleho vína.

Toto ružové víno je veľmi harmonické a vyvážené, s jemným ovocným výrazom na podnebí.

Všeobecne je výborným sprievodcom k predjedlám, rybám vo všetkých úpravách, jemnému bielemu mäsu.

Podávame pri teplote 11° - 13°C.

Vinárstvo:

Oblasť  Bolgheri je jednou z najmladších apelácií DOC, ale vôbec prvou v Taliansku, kde sú základom vín medzinárodné odrody. Priekopníkom tohto, pre Taliansko neobvyklého štýlu, sa stal barón Incisa della Rocchetta, ktorý už v 30. rokoch minulého storočia vysadil v Bolgheri francúzske odrody, predovšetkým Cabernet Sauvignon a Merlot a ktorý potom v 60. rokoch so svojím vínom Sassicaia preslávil vína z Bolgheri po celom svete.

Michele Satta je jedným z výborných pokračovateľov tohto, pre Bolgheri typického, štýlu. Hospodári na 30 ha najlepších viníc v oblasti blízko mora. Už niekoľko rokov patrí so svojimi vínami medzi najdôležitejších výrobcov v oblasti, hlavne pokiaľ ide o kvalitu.