Content
211_capezzana-804-rosso-toscano-igt.jpg211_capezzana-804-rosso-toscano-igt.jpg

Capezzana 804, Rosso Toscano IGT 2004

Tenuta di Capezzana
Cena: 115,00 €
Bez DPH: 95,83 €
115,00 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Špeciálne víno vyrobené k 1200 výročiu usadlosti Capezzana.

Capezzana 804 je vyrobená z 100% odrody Syrah. Oblasť Carmignano ponúka veľmi priaznivé podmienky pre pestovanie tejto odrody. Vinica je umiestnená na sever v nadmorskej výške 150 metrov nad morom. Pôdne zloženie je vápencovo- ílovité s podielom bridlice. Zber v r. 2004 bol v polovici mesiaca septembra. Ručný zber tých najlepších hrozien podčiarkuje toto unikátne víno. Víno zrelo počas 14 mesiacov v dubových sudoch, potom ešte 18 mesiacov vo fľašiach.

Farba je krásne tmavo fialovo červená. Prevládajúca chuť sladkého ovocia, tabaku a korenia je doplnená štipkou muškátového orieška. Na podnebí nás poteší jeho plnosť, trieslovinky dobre vyvážené s alkoholom a dlhým záverom po slivkovom kompóte a prezretom červenom ovocí.

Víno, ktoré sa podáva hlavne k tmavému mäsu a k sezónnym syrom.

Optimálna teplota pre servírovanie je 18 – 19 ° C.

Obsah alkoholu 14%.

Unikátna zberateľská záležitosť, celková produkcia bola len 3 800 fliaš a nebola verejne v predaji.

Dostupný taktiež objem 1,500l. =242,00€ s DPH

Vinárstvo:

Vinárstvo Capezzana a jeho vína majú veľmi dlhú tradíciu a pôsobivú, najmenej 1200 rokov starú, históriu. V štátnom archíve vo Florencii sa nachádza dokument – zmluva z roku 804 o prenájme usadlosti spolu s vinicami a olivovými hájmi. Víno sa tu ale pestovalo už v predrímskej dobe, pred cca 3000 rokmi.

Usadlosť Capezzana, bývalé panstvo rodu Medici, je od začiatku minulého storočia v majetku starej šľachtickej rodiny Contini Bonacossi. Jej vinice sú súčasťou jednej z najmenších DOCG oblastí – Carmignano. Je zásluhou predovšetkým kniežaťa Uga Contini Bonacossi, že sa v roku 1975 vrátil vínam tejto oblasti historický názov Carmignano, do tej doby to bola iba podoblasť Chianti Montalbano. Rodina Bonacossi vedie vinárstvo s tou najlepšou filozofiou: „Vernosť tradícii, ale tradícii, ktorá nie je kamenná, ale v prirodzenom pohybe...nesmie sa stratiť charakter vína a oblasti, kde sa víno vyrába...tradícia je aj výsledok mnohých zlepšení a inovácií, ktoré sa časom preverujú novými generáciami vinárov."