Content
265_case-veccie-amarone-della-valpolicella-doc.jpg265_case-veccie-amarone-della-valpolicella-doc.jpg

Case Veccie, Amarone della Valpolicella DOC 2012

Brigaldara
Cena: 59,90 €
Bez DPH: 49,92 €
59,90 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Hodnotenie vína

Veronelli: 92 bodov3 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.
Gambero Rosso: 3f Sprievodca Vini d'Italia vydavateľstva Gambero Rosso je najrenomovanejšou a zároveň najpopulárnejšou príručkou pokiaľ ide o talianske vína. Už zaradenie do tohto katalógu je prestížnou záležitosťou pre každého talianskeho vinára. Kvalita vín je hodnotená symbolmi pohárov: 3 poháre - najvyššie hodnotenie,vynikajúce mimoriadne víno, 2 červené poháre - veľmi dobré až výborné víno, ktoré sa dostalo pri hodnotení do najužšieho finále, 2 poháre - veľmi dobré víno vo svojej kategórii, 1 pohár - dobré a veľmi pekné víno.
L'Espresso: 2 Populárny sprievodca vínami vydavateľstva L'Espresso hodnotí kvalitu vína počtom fliaš a 20 bodovou stupnicou. 5 fliaš (18,0-20,0b.) - výborné víno najvyššej úrovne 4fľaše (16,5-17,5b.) - veľké, veľmi pekné víno 3 fľaše (15-16b.) - dobré víno, najmä pre menej dôležité vína je to veľmi dobrý výsledok 2 fľaše (13,5-14,5b.) - pre veľké víno je to nedobré hodnotenie 1 fľaša (12-13b.) - dostatočne dobré víno.
Duemilavini: 5 Sprievodca talianskymi vínami Talianskej asociácie someliérov AIS. Systém hodnotenia je založený na 100 bodovej stupnici a ocenení jedným až piatimi strapcami hrozna. 5 strapcov (91-100b.) - vynikajúce, mimoriadne víno, 4 hrozná (85-90b.) - veľké, veľmi pekné víno, 3 hrozná (80-84b.) - nadpriemerne dobré víno, 2 hrozná (70-74b.) - priemerné avšak príjemné víno.

Case Vecie je najvyššie položená a najlepšie orientovaná vinica Stefana Cesariho na začiatku údolia Marano nad mestečkom San Floriano. Pred lisovaním sa hrozno suší až 4 mesiace, potom sa mušt nechá vykvasiť až do konca a všetok cukor sa teda mení na alkohol. Preto má Amarone vysoký obsah alkoholu.

Je to zvodné tmavé červené víno s plnou ovocnou vôňou sušených sliviek, fíg, hrozienok a klinčekov. Nemenej bohatá a plná, veľmi silná a zmyselná je jeho chuť. Pri sile a štruktúre vína je pôsobivá jeho ľahkosť a sviežosť s dlhotrvajúcim koncom.

Toto Amarone je vyhľadávané k pikantným a koreneným tmavým mäsám, divine a dezertným syrom. Amarone je legendou talianskych vín a toto cru z Brigaldary je právom medi najlepšími.

Podávame pri teplote 16-18°C.

Obsah alkoholu 17%.

 

Ročník 2007/2008 - 1,500l. =119,00€ s DPH

Vinárstvo:

Vinárstvo Brigaldara sa nachádza na malebných pahorkoch nad Veronou. Prvýkrát sa v katastrálnych záznamoch objavuje meno Brigaldara už v 13. storočí. Samotná vila, ktorá je obklopená parkom a vinicami, bola postavená v 15. storočí.

Vinár Stefano Cesari sa snaží o najvyššiu kvalitu bez ohľadu na náklady a námahu. V oblasti Valpolicelly patrí do najužšej kvalitatívnej špičky, pritom sú však jeho ceny veľmi prijateľné.

Preslávil sa najmä vynikajúcim Amarone. Spolu s ďalšími 9 najlepšími vinármi sa snaží udržať najvyššiu kvalitu Amarone a založili združenie na obranu Amarone pred plagiátorstvom niektorých nových vinárov.