Content
201_castello-del-terriccio-toscana-rosso-igt.jpg201_castello-del-terriccio-toscana-rosso-igt.jpg

Castello del Terriccio, Toscana Rosso IGT 2005/06/07

Castello del Terriccio
Cena: 100,00 €
Bez DPH: 83,33 €
100,00 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Hodnotenie vína

Veronelli: 93 bodov3 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.
Gambero Rosso: 3f Sprievodca Vini d'Italia vydavateľstva Gambero Rosso je najrenomovanejšou a zároveň najpopulárnejšou príručkou pokiaľ ide o talianske vína. Už zaradenie do tohto katalógu je prestížnou záležitosťou pre každého talianskeho vinára. Kvalita vín je hodnotená symbolmi pohárov: 3 poháre - najvyššie hodnotenie,vynikajúce mimoriadne víno, 2 červené poháre - veľmi dobré až výborné víno, ktoré sa dostalo pri hodnotení do najužšieho finále, 2 poháre - veľmi dobré víno vo svojej kategórii, 1 pohár - dobré a veľmi pekné víno.
Duemilavini: 4 Sprievodca talianskymi vínami Talianskej asociácie someliérov AIS. Systém hodnotenia je založený na 100 bodovej stupnici a ocenení jedným až piatimi strapcami hrozna. 5 strapcov (91-100b.) - vynikajúce, mimoriadne víno, 4 hrozná (85-90b.) - veľké, veľmi pekné víno, 3 hrozná (80-84b.) - nadpriemerne dobré víno, 2 hrozná (70-74b.) - priemerné avšak príjemné víno.

Víno Castello del Terriccio je zmes odrôd Syrah (50%), Petit Verdot (25%) a ďalších miestnych červených odrôd (25%). Vinica sa nachádza 150metrov nad morom, je situovaná na juh a juhozápad, vysadená bola v roku 1996. Zber prebieha ručne, po zbere víno kvasí v nerezových tankoch pri teplote 31°C počas 18 dní, potom nasleduje jablčno – mliečne kvasenie v nerezových tankoch počas 4 týždňov. Víno zreje 18 mesiacov v nových francúzskych dubových sudoch.

Vo vôni prevládajú podtóny fialiek, korenia s balsamickým nádychom. Chuť je krásne ovocná po ostružinách, čiernych ríbezliach a čokoláde, na podnebí je náznak chute mäty piepornej. Záver je veľmi príjemný a dlhý.

V roku 2005 bolo vyrobených len 25 000 fliaš, toto víno je vyhľadávané milovníkmi a zberateľmi.

Vinárstvo:

Knieža Annibale Rosi di Medelana uskutočnil svoj životný sen. Pôvodne bol nadšeným chovateľom koní, ale keď ho pred 30 rokmi kôň zhodil a knieža ochrnul, vzal to ako životnú výzvu a začal sa venovať vinárstvu. Dnes z Castello del Terriccio pochádzajú najexkluzívnejšie toskánske vína, ktoré dosiahli na najvyššie ocenenia.

Vína sú robené v štýle Bordeaux, ako je v oblasti Bolgheri zvykom.