Upresnit

Filtry
Content
ama-logo

Castello di Ama

V srdci oblasti Chianti Classico, medzi mestečkami Gaiole a Radda, so Sienou na horizonte, sa nachádza jedno z najlepších a svetovo najuznávanejších vinárstiev Toskánska. Na tomto nespornom úspechu má zásluhy majiteľka, pani Lorenza Sebasti a enológ Marco Palanti, ktorí tvoria nerozlučnú dvojicu nielen v práci, ale aj v súkromnom živote.

V majetku vinárstva je 250 ha poľnohospodárskej pôdy, z ktorej je 90 ha viníc a 40 ha olív. Vinice sa nachádzajú v priemernej nadmorskej výške 450 m a boli novo vysadené medzi rokmi 1964 a 1978. Všetky vyrábané vína pochádzajú výhradne z vlastných viníc a sú charakteristické jednotným štýlom.

Okrem tradičných odrôd vinárstvo veľmi úspešne experimentuje s medzinárodnými odrodami ako je Merlot, Pinot Nero a Chardonnay, ktoré boli vysadené začiatkom 80. rokov dvadsiateho storočia. Avšak každá odroda vyjadruje a zvýrazňuje nezameniteľný výraz tohto mimoriadneho terroir.

Marco Palanti je jedným z najviac rešpektovaných vinárov v Toskánsku. V roku 2005 sa stal prezidentom Consorzia Chianti Classico.

Additional information

Upresnit