Upresnit

Filtry
Content
piccolomini logo

Ciacci Piccolomini d'Aragona

Panstvo rodu Piccolomini sa môže pochváliť fascinujúcou históriou, ktorá sa začala písať už v 17. storočí, keď biskup Fabivs de'Vechis z opátstva Sant' Antimo dal postaviť najstaršiu časť panstva „Palazzo". Palazzo vydražil v roku 1877 Francesco Ciacci a po svadbe grófa Alberta Piccolomini d'Aragona (priameho potomka pápeža Pia II.) s Eldou Ciacci bolo Palazzo premenované na Palazzo Ciacci Piccolomini d'Aragona.

Grófka Ciacci Piccolomini zomrela v roku 1985 a keďže nemala priameho dediča, zanechala celé panstvo Giuseppe Bianchinimu, ktorý mal aj s rodinou dlhé roky na starosti správu jej majetku a dohliadal tiež na každodenné poľnohospodárske aktivity. Za života grófky Piccolomini vyrábalo panstvo víno len pre vlastnú spotrebu, ale veľkým Giuseppeho snom bolo produkovať veľké toskánske vína, ako je Brunello di Montalcino. Po jeho smrti v roku 2004 prevzali vedenie vinárstva jeho deti Lucia a Paolo, ktorí s vynikajúcimi výsledkami pokračujú v jeho práci a rovnako venujú veľkú starostlivosť viniciam, pivniciam aj obchodným aktivitám.

Zo 420 akrov pôdy je na cca 40 vysadený vinič, väčšinou Sangiovese Grosso, typická toskánska odroda, z ktorej sa vyrábajú také veľké vína ako je Brunello di Montalcino a Rosso di Montalcino. Na ostatných viniciach sú vysadené medzinárodné odrody Merlot, Cabernet Sauvignon a Syrah. Lucia a Paolo kladú veľký dôraz na čo najmenšie chemické a mechanické zásahy do viníc; ručný zber hrozna je teda samozrejmosťou.

Additional information

Upresnit