Content
3_costalupo-controguerra-bianco-doc.jpg3_costalupo-controguerra-bianco-doc.jpg

Costalupo, Controguerra Bianco DOC 2016

Dino Illuminati
Cena: 6,99 €
Bez DPH: 5,83 €
6,99 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Hodnotenie vína

Gambero Rosso: 2h Sprievodca Vini d'Italia vydavateľstva Gambero Rosso je najrenomovanejšou a zároveň najpopulárnejšou príručkou pokiaľ ide o talianske vína. Už zaradenie do tohto katalógu je prestížnou záležitosťou pre každého talianskeho vinára. Kvalita vín je hodnotená symbolmi pohárov: 3 poháre - najvyššie hodnotenie,vynikajúce mimoriadne víno, 2 červené poháre - veľmi dobré až výborné víno, ktoré sa dostalo pri hodnotení do najužšieho finále, 2 poháre - veľmi dobré víno vo svojej kategórii, 1 pohár - dobré a veľmi pekné víno.

Základné biele víno Dina Illuminatiho.

Costalupo je vinica na pahorkoch, ktoré stúpajú od Jadranského mora, vo výške asi 275 nad morom, v katastri obce Controguerra. Odrodové zloženie: Trebbiano 70%, Passerina 15%, Riesling 15%. Kvasenie a zrenie prebieha pri kontrolovanej teplote v nerezových tankoch.

Slamovožltá farba so zelenkastými odleskami. Jemná ovocná vôňa so zreteľnou vôňou lúčnych kvetov. Chuť je suchá, svieža, veľmi príjemná, ľahko rafinovaná.

Dobre sa hodí k jedlám z rýb, morských plodov, predjedlám, tiež k šalátom a zeleninovým jedlám.

Odporučená teplota pri podávaní je 9°- 11° C.

Obsah alkoholu 12,5%.

Vinárstvo:

Nicolo Illuminati založil svoje vinárstvo v roku 1890 na pahorkoch medzi mestečkami Nereto a Controguerra v nadmorskej výške 300m, v polovici cesty medzi Jadranským morom a Apeninami. Dnes s rovnakým nadšením vedie vinárstvo jeho vnuk Dino, ktorému pomáha celá jeho rodina.

Dino Illuminati je právom považovaný za jedného z najlepších vinárov v Abruzze. Je to predovšetkým jeho zásluha, že pozdvihol vinárstvo na najvyššiu možnú kvalitatívnu úroveň. Vinárstvo má celkom 110 ha viníc, na ktorých sú vysadené hlavne odrody typické pre túto oblasť ako Montepulciano, Trebbiano a Passerina.