Content
288_cuvee-di-boj-prosecco-di-valdobbiadene-docg.jpg288_cuvee-di-boj-prosecco-di-valdobbiadene-docg.jpg

Cuvée di Boj, Prosecco di Valdobbiadene DOCG

Spumanti Valdo
Cena: 16,40 €
Bez DPH: 13,67 €
16,40 €
0,750l.
Na sklade

Hodnotenie vína

Luca Maroni: 85/100 Hodnotenie excentrického vinárskeho odborníka Luca Maroniho je originálne a získava si stála väčšiu obľubu. L.Maroni hodnotí víno z troch hľadísk:1- konzistencia alebo plnosť, 2- vyváženosť, 3- integrita, tj. celistvosť, čistota a úplnosť senzorických vnemov. Každé hľadisko sa hodnotí zvlášť, víno môže dostať až 34 bodov za každé hľadisko. Celkový súčet bodov tvorí index príjemnosti vína, max. 100 bodov. Podľa L.Maroniho už vína s indexom od 75 bodov stoja za dobré pitie.
Duemilavini: 3 Sprievodca talianskymi vínami Talianskej asociácie someliérov AIS. Systém hodnotenia je založený na 100 bodovej stupnici a ocenení jedným až piatimi strapcami hrozna. 5 strapcov (91-100b.) - vynikajúce, mimoriadne víno, 4 hrozná (85-90b.) - veľké, veľmi pekné víno, 3 hrozná (80-84b.) - nadpriemerne dobré víno, 2 hrozná (70-74b.) - priemerné avšak príjemné víno.

Znamenité Prosseco, vyrábané z hrozien najlepších viníc apelácie. Vyrába sa prírodnou metódou Charmat čiastočne v dubových sudoch, čiastočne v nerezových tankoch.

Slamovo žltá farba so zlatistým iskrením. Bohatá a nezameniteľná vôňa zrelého ovocia pripomína maslovú hrušku a jablká Golden. Chuť je lahodná, intenzívna a pritom harmonická.

Toto víno je vhodné na rôznorodé použitie: ako aperitív, k ľahkým predjedlám a predjedlám z rýb, môže sprevádzať všetky chody jedla až po dezert.

Podávame vychladené na 6-8°C.

Obsah alkoholu 11,5%.

Vinárstvo:

Vinárstvo Valdo vyrába perlivé vína v malebno mestečku Valdobbiadene už viac ako 80 rokov. Je to predovšetkým veľmi populárne Prosecco, ktoré je so značkou Valdo najväčším pojmom v perlivých vínach v Taliansku aj v celej západnej Európe.

Jedno z najznámejších vinárstiev v oblasti Benátska vyrába perlivé vína tej najvyššej kvality. Vinice sú rozložené okolo mestečka Valdobbiadene.