Content

Cuvée Viviana, Prosecco di Valdobbiadene DOCG

Spumanti Valdo
Cena: 30,00 €
Bez DPH: 25,00 €
30,00 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Hodnotenie vína

Luca Maroni: 89/100 Hodnotenie excentrického vinárskeho odborníka Luca Maroniho je originálne a získava si stála väčšiu obľubu. L.Maroni hodnotí víno z troch hľadísk:1- konzistencia alebo plnosť, 2- vyváženosť, 3- integrita, tj. celistvosť, čistota a úplnosť senzorických vnemov. Každé hľadisko sa hodnotí zvlášť, víno môže dostať až 34 bodov za každé hľadisko. Celkový súčet bodov tvorí index príjemnosti vína, max. 100 bodov. Podľa L.Maroniho už vína s indexom od 75 bodov stoja za dobré pitie.
Duemilavini: 3 Sprievodca talianskymi vínami Talianskej asociácie someliérov AIS. Systém hodnotenia je založený na 100 bodovej stupnici a ocenení jedným až piatimi strapcami hrozna. 5 strapcov (91-100b.) - vynikajúce, mimoriadne víno, 4 hrozná (85-90b.) - veľké, veľmi pekné víno, 3 hrozná (80-84b.) - nadpriemerne dobré víno, 2 hrozná (70-74b.) - priemerné avšak príjemné víno.

Cuvée Viviana má bohatú a jemnú perlivosť hneď miznúcu, ale s množstvom malých fontánok drobných bubliniek.

Krásna je výrazná slamová farba, intenzívna vôňa zrelého ovocia so zreteľnými planými jabĺčkami. Lahodná a plná chuť s hrejivým a trošku korenistým pocitom.

Toto Prosecco pozdvihne dôležitosť každého jedla, po ktorom sa podáva. Je ideálne na slávnostné príležitosti . Pre jeho príjemne sladkastú dochuť ho hlavne ženy oceňujú a milujú.

Servírujeme vychladené na 7-9°C v úzkych sektových pohároch.

Obsah alkoholu 11,5%.

Vinárstvo:

Vinárstvo Valdo vyrába perlivé vína v malebno mestečku Valdobbiadene už viac ako 80 rokov. Je to predovšetkým veľmi populárne Prosecco, ktoré je so značkou Valdo najväčším pojmom v perlivých vínach v Taliansku aj v celej západnej Európe.

Jedno z najznámejších vinárstiev v oblasti Benátska vyrába perlivé vína tej najvyššej kvality. Vinice sú rozložené okolo mestečka Valdobbiadene.