Content
236_fabivs-sant-antimo-rosso-doc.jpg236_fabivs-sant-antimo-rosso-doc.jpg

Fabivs, Sant`Antimo Rosso DOC 2014

Ciacci Piccolomini d'Aragona
Cena: 17,20 €
Bez DPH: 14,33 €
17,20 €
0,750l.
Na sklade

Hodnotenie vína

Veronelli: 92 bodov3 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.
Gambero Rosso: 2 Sprievodca Vini d'Italia vydavateľstva Gambero Rosso je najrenomovanejšou a zároveň najpopulárnejšou príručkou pokiaľ ide o talianske vína. Už zaradenie do tohto katalógu je prestížnou záležitosťou pre každého talianskeho vinára. Kvalita vín je hodnotená symbolmi pohárov: 3 poháre - najvyššie hodnotenie,vynikajúce mimoriadne víno, 2 červené poháre - veľmi dobré až výborné víno, ktoré sa dostalo pri hodnotení do najužšieho finále, 2 poháre - veľmi dobré víno vo svojej kategórii, 1 pohár - dobré a veľmi pekné víno.

Víno pomenované podľa Fabia, biskupa z Montalcina zo 17. storočia. Odrodové zloženie: 100% Syrah. Táto odroda bola vysadená na vinici Del Conte. Pre túto odrodu je to vynikajúci terroir s mimoriadnou mikroklímou. Vinifikácia prebieha v nerezových tankoch, potom víno zreje 15 mesiacov v barikoch z francúzskeho a amerického duba.

Veľmi intenzívna rubínová farba. Výrazná vôňa, komplexná, dlhotrvajúca, ovocná – zjavné zrelé ostružiny, čučoriedky, slivky, vanilka a sladký tabak. Chuť potvrdzuje vôňu, je teplá, mäkká, dobre vyvážená a dlhotrvajúca so zaguľateným trieslom.

Obsah alkoholu 14,5%.

Vinárstvo:

Statky rodu Piccolomini v oblasti Montalcina dnes zahŕňajú cca 200 ha, z čoho je 35 ha viníc.

Terajší vlastník Paolo Bianchini pokračuje v najlepších tradíciách rodu, predovšetkým čo sa týka viníc a vinárstva. Darí sa mu vyrábať špičkové Brunello, v súčasnosti vo svete jedno z najžiadanejších vín.