Content
178_ferraiolo-rosso-di-toscana-igt.jpg178_ferraiolo-rosso-di-toscana-igt.jpg

Ferraiolo, Rosso di Toscana IGT 2007/2013

Geografico
Cena: 28,00 €
Bez DPH: 23,33 €
28,00 €
0,750l.
Na sklade

Hodnotenie vína

Veronelli: 92 bodov3 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.
Luca Maroni: 93 Hodnotenie excentrického vinárskeho odborníka Luca Maroniho je originálne a získava si stála väčšiu obľubu. L.Maroni hodnotí víno z troch hľadísk:1- konzistencia alebo plnosť, 2- vyváženosť, 3- integrita, tj. celistvosť, čistota a úplnosť senzorických vnemov. Každé hľadisko sa hodnotí zvlášť, víno môže dostať až 34 bodov za každé hľadisko. Celkový súčet bodov tvorí index príjemnosti vína, max. 100 bodov. Podľa L.Maroniho už vína s indexom od 75 bodov stoja za dobré pitie.

Toto veľké tzv. „Supertoskánske“ víno sa vyrába z odrôd pestovaných v klasickej oblasti Chianti. Zloženie: Cabernet (60%) a Sangiovese (40%).

Pre svoju harmonickú a zaguľatenú chuť a pre svoje sladkasté triesloviny je toto víno obľúbené a cenené hlavne mimo Talianska.

Ideálne sa hodí k pečenému mäsu a zverine.

Teplota pri podávaní by mala byť 17° - 19° C.

Obsah alkoholu 13,5%.

Vinárstvo:

V r. 1961 založilo 17 malých  a stredných vinárov z historickej a najprestížnejšej oblasti Chianti Classico družstvo, aby mohli zlepšiť výrobu použitím najmodernejších technológií a zefektívniť obchodnú činnosť.

Dnes družstvo spája viac ako 2OO vinárov a okrem pôvodných viníc v tradičnej oblasti medzi mestečkami Castellina in Chianti, Gaiole in Chianti a Radda in Chianti vyrába družstvo vína aj z ďalších najprestížnejších vinárskych oblastí Toskánska; od Brunella z Montalcina cez Vino Nobile z Montepulciana až po Vernacciu di San Gimignano.