Content
162_feudo-di-mezo-il-quadro-delle-rose-etna-rosso-doc.jpg162_feudo-di-mezo-il-quadro-delle-rose-etna-rosso-doc.jpg

Feudo di Mezzo Il Quadro delle Rose, Etna Rosso DOC 2010/11/12/13/15

Terre Nere
Cena: 44,20 €
Bez DPH: 36,83 €
44,20 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Hodnotenie vína

Veronelli: 92 bodov3 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.
Gambero Rosso: 2fh Sprievodca Vini d'Italia vydavateľstva Gambero Rosso je najrenomovanejšou a zároveň najpopulárnejšou príručkou pokiaľ ide o talianske vína. Už zaradenie do tohto katalógu je prestížnou záležitosťou pre každého talianskeho vinára. Kvalita vín je hodnotená symbolmi pohárov: 3 poháre - najvyššie hodnotenie,vynikajúce mimoriadne víno, 2 červené poháre - veľmi dobré až výborné víno, ktoré sa dostalo pri hodnotení do najužšieho finále, 2 poháre - veľmi dobré víno vo svojej kategórii, 1 pohár - dobré a veľmi pekné víno.
L'Espresso: 4 Populárny sprievodca vínami vydavateľstva L'Espresso hodnotí kvalitu vína počtom fliaš a 20 bodovou stupnicou. 5 fliaš (18,0-20,0b.) - výborné víno najvyššej úrovne 4fľaše (16,5-17,5b.) - veľké, veľmi pekné víno 3 fľaše (15-16b.) - dobré víno, najmä pre menej dôležité vína je to veľmi dobrý výsledok 2 fľaše (13,5-14,5b.) - pre veľké víno je to nedobré hodnotenie 1 fľaša (12-13b.) - dostatočne dobré víno.
Duemilavini: 4 Sprievodca talianskymi vínami Talianskej asociácie someliérov AIS. Systém hodnotenia je založený na 100 bodovej stupnici a ocenení jedným až piatimi strapcami hrozna. 5 strapcov (91-100b.) - vynikajúce, mimoriadne víno, 4 hrozná (85-90b.) - veľké, veľmi pekné víno, 3 hrozná (80-84b.) - nadpriemerne dobré víno, 2 hrozná (70-74b.) - priemerné avšak príjemné víno.

Vinárstvo Terre Nere sa nachádza na severnom svahu sopky Etna. Víno sa vyrába z 5 viníc, vždy oddelene, ako cru. Vinica Feudo di Mezzo – il Quadro Dele Rose sa nachádza v nadmorskej výške okolo 700 metrov. Terasovitá vinica, nie však tak strmá, ako Guardiola. Podmienky sú veľmi špecifické, pôda, klíma aj nadmorská výška a veľmi pripomínajú podmienky v Burgundsku alebo v Barole. Odrody: Nerello Mascalese a malé množstvo Nerello Cappuccio. Macerácia a kvasenie na šupkách prebieha 10 – 15 dní v nerezových tankoch, malolaktická fermentácia a zrenie v dubových súdkoch. Po 18 mesiacoch sa víno bez filtrácie fľaškuje.

Hlboká rubínová farba. Špecifická vôňa jahôd s mentolovými tónmi a tónmi čerešní. Vôňa červeného ovocia s krásnym minerálnym nádychom. Chuť je plná, minerálna, elegantná a vyvážená, veľmi koncentrovaná a dlhotrvajúca. Zo všetkých piatich viníc je táto najviac „dámska“, pokiaľ ide o organoleptické vlastnosti vína.

Hodí sa k dôležitým jedlám z červeného mäsa a k vyzretým syrom.

Obsah alkoholu 14%.

Vinárstvo:

Známy taliansky obchodník s vínom Marco de Grazia kúpil v roku 2002 na severnom svahu Etny vinárstvo s 22 hektármi excelentných viníc. Niektoré z nich sú vo výške takmer 1000 metrov nad morom. Mimoriadne podmienky lávového podložia, mikroklíma a nadmorské výšky dávajú tomuto terroir úplne špecifický rozmer. Tak isto aj vínam, ktoré sú zrovnateľné s vínami z Burgundska alebo Barola.

Počas veľmi krátkeho času sa o vínach z Terre Nere začalo hovoriť ako o najlepších sicílskych vínach.