Content
10_gewuerztraminer-kastelaz-alto-adige-doc.jpg10_gewuerztraminer-kastelaz-alto-adige-doc.jpg

Gewürztraminer „Kastelaz“, Alto Adige DOC 2017

Elena Walch
Cena: 41,50 €
Bez DPH: 34,58 €
41,50 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Hodnotenie vína

Gambero Rosso: 3f Sprievodca Vini d'Italia vydavateľstva Gambero Rosso je najrenomovanejšou a zároveň najpopulárnejšou príručkou pokiaľ ide o talianske vína. Už zaradenie do tohto katalógu je prestížnou záležitosťou pre každého talianskeho vinára. Kvalita vín je hodnotená symbolmi pohárov: 3 poháre - najvyššie hodnotenie,vynikajúce mimoriadne víno, 2 červené poháre - veľmi dobré až výborné víno, ktoré sa dostalo pri hodnotení do najužšieho finále, 2 poháre - veľmi dobré víno vo svojej kategórii, 1 pohár - dobré a veľmi pekné víno.
Duemilavini: 5 Sprievodca talianskymi vínami Talianskej asociácie someliérov AIS. Systém hodnotenia je založený na 100 bodovej stupnici a ocenení jedným až piatimi strapcami hrozna. 5 strapcov (91-100b.) - vynikajúce, mimoriadne víno, 4 hrozná (85-90b.) - veľké, veľmi pekné víno, 3 hrozná (80-84b.) - nadpriemerne dobré víno, 2 hrozná (70-74b.) - priemerné avšak príjemné víno.
Veronelli: 90 bodov3 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.
L'Espresso: 4 Populárny sprievodca vínami vydavateľstva L'Espresso hodnotí kvalitu vína počtom fliaš a 20 bodovou stupnicou. 5 fliaš (18,0-20,0b.) - výborné víno najvyššej úrovne 4fľaše (16,5-17,5b.) - veľké, veľmi pekné víno 3 fľaše (15-16b.) - dobré víno, najmä pre menej dôležité vína je to veľmi dobrý výsledok 2 fľaše (13,5-14,5b.) - pre veľké víno je to nedobré hodnotenie 1 fľaša (12-13b.) - dostatočne dobré víno.

Tramín z terasovitej vinice Kastelaz, ktorá sa nachádza priamo nad centrom mestečka Tramín v nadmorskej výške cca 400m a je asi jeho najkrajšou, najklasickejšou a najlepšou vinicou. Vinifikácia tohto jednoodrodového vína prebieha v nerezových tankoch. Prestížne víno Eleny Walch, veľmi mohutné, živé s prekrásnou vôňou je opakovane odmeňované tými najdôležitejšími talianskymi i svetovými cenami.

Žiarivá zlato žltá farba. Výrazná a intenzívna vôňa ružových kvetov a korenia. V chuti je to víno s jasne definovanou štruktúrou, bohaté a koncentrované, veľmi aromatické vo finále a so sviežou dobre vyváženou kyselinkou.

Veľmi dobrý sprievod predovšetkým k plodom mora a morským kôrovcom, k jedlám orientálnej kuchyne a k bylinkovým syrom.

Podávame vychladené na 11-13°C.

Obsah alkoholu 15%.

 

Ročník 2014 - 3,000l. =149€ s DPH

Vinárstvo:

Jedno z najprestížnejších vinárstiev oblasti Alto Adige, ktorého vinice sa nachádzajú v srdci tejto krásnej krajiny na svahoch okolo mesta Tramín. Je to najsevernejšia talianska vinárska oblasť s veľmi priaznivou mikroklímou, domovské miesto slávnych Tramínov.

Elena Walch pôvodne vyštudovala architektúru, ale keď sa vydala do tradičnej vinárskej rodiny Walch, prijala túto výzvu a pustila sa s obrovským nadšením do tajov výroby vína. Za krátku dobu sa dostala na vrchol medzi juhotirolskými vinármi. Určite aj kvôli tomu, že rodina vlastní v Tramíne najlepšiu vinicu Kastelaz a vinicu Ringberg pre jazere Kaltern.