Content
39_greco-di-tufo-docg.jpg39_greco-di-tufo-docg.jpg

Greco di Tufo DOCG 2017

Mastroberardino
Cena: 19,20 €
Bez DPH: 16,00 €
19,20 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Hodnotenie vína

Gambero Rosso: 1 Sprievodca Vini d'Italia vydavateľstva Gambero Rosso je najrenomovanejšou a zároveň najpopulárnejšou príručkou pokiaľ ide o talianske vína. Už zaradenie do tohto katalógu je prestížnou záležitosťou pre každého talianskeho vinára. Kvalita vín je hodnotená symbolmi pohárov: 3 poháre - najvyššie hodnotenie,vynikajúce mimoriadne víno, 2 červené poháre - veľmi dobré až výborné víno, ktoré sa dostalo pri hodnotení do najužšieho finále, 2 poháre - veľmi dobré víno vo svojej kategórii, 1 pohár - dobré a veľmi pekné víno.

100% odroda Greco, ktorá bola na územie dovezená starovekými Grékmi ešte pred založením Ríma. Vinica leží na brehoch rieky Sabato v Irpínii.

Víno má slamovožltú farbu, vôňa ponúka tóny marhule, broskyne a hrušky. Chuť je jemná s elegantnou kyselinkou.

Greco di Tufo výborne doplní jedlá z morských plodov, grilované ryby, hydinu a studenú kuchyňu, predovšetkým ako aperitív.

Obsah alkoholu 12,5%.

Vinárstvo:

Mastroberardino je synonymum pre slávnu a úspešnú vinársku históriu Kampánie a dnešnej modernej výroby vína na najvyššej úrovni. Slávne vinárstvo z Atripaldi bolo a stále je najlepším predstaviteľom klasických vín z Kampánie, ako bielych aj červených. V tejto oblasti sa vína pestujú už od dôb, kedy bolo toto územie gréckou kolóniou, t.j.  pred 2700 rokmi. Vinárstvo bolo založené už v roku 1878. Predovšetkým v medzivojnovom období a potom v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch bolo zásluhou a prezieravosťou Antonia Mastroberardina, že na viniciach ostali staré historické odrody, ktoré sú verným odrazom tejto oblasti a s ktorými vinárstvo slávi úspechy na celom svete. Najznámejšie biele vína tohto vinárstva sú Greco di Tufo, Fiano di Avelino a Falanghina. Modrá odroda je svetoznáme Aglianico. Vinárstvo bolo koncom deväťdesiatych rokov minulého storočia poverené Ministerstvom archeológie obnovením historických viníc v Pompejách.