Content

Kermesse, Vino da Tavola Rosso 2005

Elena Walch
Cena: 78,00 €
Bez DPH: 65,00 €
78,00 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Hodnotenie vína

Gambero Rosso: 2 Sprievodca Vini d'Italia vydavateľstva Gambero Rosso je najrenomovanejšou a zároveň najpopulárnejšou príručkou pokiaľ ide o talianske vína. Už zaradenie do tohto katalógu je prestížnou záležitosťou pre každého talianskeho vinára. Kvalita vín je hodnotená symbolmi pohárov: 3 poháre - najvyššie hodnotenie,vynikajúce mimoriadne víno, 2 červené poháre - veľmi dobré až výborné víno, ktoré sa dostalo pri hodnotení do najužšieho finále, 2 poháre - veľmi dobré víno vo svojej kategórii, 1 pohár - dobré a veľmi pekné víno.
Duemilavini: 5 Sprievodca talianskymi vínami Talianskej asociácie someliérov AIS. Systém hodnotenia je založený na 100 bodovej stupnici a ocenení jedným až piatimi strapcami hrozna. 5 strapcov (91-100b.) - vynikajúce, mimoriadne víno, 4 hrozná (85-90b.) - veľké, veľmi pekné víno, 3 hrozná (80-84b.) - nadpriemerne dobré víno, 2 hrozná (70-74b.) - priemerné avšak príjemné víno.
Veronelli: 1 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.

Zaujímavá zmes červených vín: Syrah+Petit Verdot+Cabernet Sauvignon+Merlot+Lagrein približne v rovnakom pomere. Všetky odrody sa zbierajú v rovnakom termíne a ďalej spolu vinifikujú, okrem Cabernet Sauvignonu, ktorý dozrieva neskôr a spracovávaný je samostatne. Po vykvasení zreje víno 18 mesiacov v barikových sudoch z francúzskych dubov (½ nové, ½ raz použité) a potom leží ešte 6 mesiacov vo fľašiach.

Tmavá fialovo červená farba a intenzívna vôňa, pripomínajúca lesné ovocie s diskrétnym pikantným korením v pozadí. Veľmi elegantné a harmonické víno s výborne zakomponovaným trieslom a dlhou dochuťou. Rafinované víno s veľkým potenciálom.

Obsah alkoholu 14,10%.

Vinárstvo:

Jedno z najprestížnejších vinárstiev oblasti Alto Adige, ktorého vinice sa nachádzajú v srdci tejto krásnej krajiny na svahoch okolo mesta Tramín. Je to najsevernejšia talianska vinárska oblasť s veľmi priaznivou mikroklímou, domovské miesto slávnych Tramínov.

Elena Walch pôvodne vyštudovala architektúru, ale keď sa vydala do tradičnej vinárskej rodiny Walch, prijala túto výzvu a pustila sa s obrovským nadšením do tajov výroby vína. Za krátku dobu sa dostala na vrchol medzi juhotirolskými vinármi. Určite aj kvôli tomu, že rodina vlastní v Tramíne najlepšiu vinicu Kastelaz a vinicu Ringberg pre jazere Kaltern.