Content
86_lacrima-di-moro-d-alba-doc.jpg86_lacrima-di-moro-d-alba-doc.jpg

Lacrima di Morro d'Alba DOC 2017

Ercole Velenosi
Cena: 12,70 €
Bez DPH: 10,58 €
12,70 €
0,750l.
Na sklade

Hodnotenie vína

Veronelli: 88 bodov2 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.

Veľmi zaujímavá autochtónna, skoro zabudnutá, odroda z Marche. Prvá písomná zmienka o tejto odrode je z roku 1197, kedy sa Fridrich Barbarossa pri obliehaní Ancony usadil v pevnosti Morr d'Alba a veľmi si cenil miestne víno. 100% odroda Lacrima di Moro sa pestuje na nedávno kúpenej vinici v katastri obce Marcelli (Ancona). Vinifikácia aj zrenie sa robia v nerezových tankoch.

Tmavá rubínová farba s fialovými odleskami. Veľmi zaujímavá, výrazne bohatá vôňa s tónmi jahôd, višní, fialiek a ruží. Chuť na podnebí je mäkká s príjemným trieslom a ľahkými tónmi mandlí.

Veľmi dobre sa hodí k miestnym údeninám, cestovinám s ragú a bielemu mäsu. V Ancone a okolí sa podáva k miestnym rybím produktom.

Obsah alkoholu 13%.

Vinárstvo:

Vinárstvo Velenosi vzniklo vďaka záujmu a nadšeniu dvoch mladých ľudí, manželov Angely a Ercole Velenosi v roku 1984. Aj keď vo vinárskom sektore pracujú len niekoľko desaťročí, je dnes toto vinárstvo jedným z najlepších v regióne Marche, so sídlom v meste Ascoli Piceno, kúsok od východného pobrežia Jadranského mora.

Nadšenie a láska k vínu, k tvrdej práci na vinici aj v pivnici pretrváva dodnes a prináša svoja výsledky. Táto práca je samozrejme podporená najmodernejšou technológiou výroby vína a spoluprácou s renomovaným vynikajúcim enológom Dr. Attiliom Pagli.

Vinárska produkcia zahŕňa tradičné odrody regiónu, tj. biele Trebbiano, Pecorino, Passerina, Verdicchio a modré Montepulciano, Sangiovese, Lacrima di Morro a v menšej miere aj ďalšie medzinárodné odrody.

Aj základné vína tohto vinárstva dosahujú vynikajúcu kvalitu a tie najlepšie dostávajú najvýznamnejšie ocenenia a hodnotenia nielen medzi talianskymi vínami, ale i vo svetovom meradle.