Content

Lumeggio, Montepulciano d'Abruzzo DOC 2016

Dino Illuminati
Cena: 9,50 €
Bez DPH: 7,92 €
9,50 €
0,750l.
Na sklade

100% Montepulciano

Vinica sa nachádza v mestečku Controguerra v nadmorskej výške 260m s ideálnou klímou. Hrozno sa zbiera začiatkom septembra; po starostlivom výbere sa vinifikuje tradičným spôsobom a necháva zrieť v nerezových tankoch pri riadenej teplote. Po ukončení malolaktického kvasenia sa víno stáča do 25 hl súdkov zo slovinského duba, kde zreje 6 mesiacov. Pred predajom zostáva víno ešte 2 - 3 mesiace ležať vo fľašiach.

Farba je krásna rubínová, vôňa červených plodov. Chuť je veľmi vyvážená, zaguľatená s ľahkým náznakom sladkého drievka v dochuti.

 

Toto víno sa podáva k pečenému alebo dusenému červenému mäsu, divine, hydine a syrom.

Ideálna teplota pre servírovanie je 18°C.

 

Vinárstvo:

Nicolo Illuminati založil svoje vinárstvo v roku 1890 na pahorkoch medzi mestečkami Nereto a Controguerra v nadmorskej výške 300m, v polovici cesty medzi Jadranským morom a Apeninami. Dnes s rovnakým nadšením vedie vinárstvo jeho vnuk Dino, ktorému pomáha celá jeho rodina.

Dino Illuminati je právom považovaný za jedného z najlepších vinárov v Abruzze. Je to predovšetkým jeho zásluha, že pozdvihol vinárstvo na najvyššiu možnú kvalitatívnu úroveň. Vinárstvo má celkom 110 ha viníc, na ktorých sú vysadené hlavne odrody typické pre túto oblasť ako Montepulciano, Trebbiano a Passerina.