Content
24_merlot-riserva-kastelaz-alto-adige-doc.jpg24_merlot-riserva-kastelaz-alto-adige-doc.jpg

Merlot Riserva „Kastelaz“, Alto Adige DOC 2003/2007

Elena Walch
Cena: 55,00 €
Bez DPH: 45,83 €
55,00 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Hodnotenie vína

Gambero Rosso: 2f Sprievodca Vini d'Italia vydavateľstva Gambero Rosso je najrenomovanejšou a zároveň najpopulárnejšou príručkou pokiaľ ide o talianske vína. Už zaradenie do tohto katalógu je prestížnou záležitosťou pre každého talianskeho vinára. Kvalita vín je hodnotená symbolmi pohárov: 3 poháre - najvyššie hodnotenie,vynikajúce mimoriadne víno, 2 červené poháre - veľmi dobré až výborné víno, ktoré sa dostalo pri hodnotení do najužšieho finále, 2 poháre - veľmi dobré víno vo svojej kategórii, 1 pohár - dobré a veľmi pekné víno.
Duemilavini: 4 Sprievodca talianskymi vínami Talianskej asociácie someliérov AIS. Systém hodnotenia je založený na 100 bodovej stupnici a ocenení jedným až piatimi strapcami hrozna. 5 strapcov (91-100b.) - vynikajúce, mimoriadne víno, 4 hrozná (85-90b.) - veľké, veľmi pekné víno, 3 hrozná (80-84b.) - nadpriemerne dobré víno, 2 hrozná (70-74b.) - priemerné avšak príjemné víno.
Veronelli: 89 bodov2 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.

Krásny elegantný jednoodrodový Merlot v najlepšom Bordeaux štýle. 18 mesiacov zreje v nových barikových sudoch. Cru Kastelaz, výborná vinica nad Tramínom, s takmer výhradnou južnou expozíciou v nadmorskej výške 400m.

Farba je krásne tmavá rubínová. Koncentrovaná vôňa malého červeného bobuľového ovocia s jemným tabakovým tónom. Plné víno s harmonickou štruktúrou, pekne zakomponovaným nádychom dreva a príjemným guľatým trieslom. Dlhá dochuť je podporená tónmi kože.

Tento Merlot výborne sprevádza väčšinu jedál mäsa, diviny a pikantné syry.

Podávame pri teplote 18-20°C.

Obsah alkoholu 14,5%.

Vinárstvo:

Jedno z najprestížnejších vinárstiev oblasti Alto Adige, ktorého vinice sa nachádzajú v srdci tejto krásnej krajiny na svahoch okolo mesta Tramín. Je to najsevernejšia talianska vinárska oblasť s veľmi priaznivou mikroklímou, domovské miesto slávnych Tramínov.

Elena Walch pôvodne vyštudovala architektúru, ale keď sa vydala do tradičnej vinárskej rodiny Walch, prijala túto výzvu a pustila sa s obrovským nadšením do tajov výroby vína. Za krátku dobu sa dostala na vrchol medzi juhotirolskými vinármi. Určite aj kvôli tomu, že rodina vlastní v Tramíne najlepšiu vinicu Kastelaz a vinicu Ringberg pre jazere Kaltern.