Content
88_montepulciano-d-abruzzo-doc.jpg88_montepulciano-d-abruzzo-doc.jpg

Montepulciano d'Abruzzo DOC 2011/2015/2016

Ercole Velenosi
Cena: 7,99 €
Bez DPH: 6,66 €
7,99 €
0,750l.
Na sklade

Hodnotenie vína

Veronelli: 86 bodov2 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.

Sídlo vinárstva Velenosi je v meste Ascoli Piceno, ktoré sa nachádza na hranici regiónov Marche a Abruzzo. Nová vinica s vysadenou odrodou Montepulciano sa nachádza už v abruzzskej oblasti. Zber roku 2005 bol prvýkrát predávaný a hneď s veľkým úspechom a pozitívnymi ohlasmi.

100% Montepulciano.

Tmavá rubínová farba. Príjemná ovocná vôňa so zjavnou stopou višní. Chuť je v ústach pekne plná s náznakmi pripálenej zaváraniny. Trieslovina je veľmi harmonická a u vína tejto kategórie nás prekvapí relatívne dlhá dochuť.

Toto je víno s univerzálnym použitím všade tam, kde by sa malo piť červené víno. Hodí sa k mäsovým a syrovým predjedlám, k cestovinám s červenou omáčkou a takmer ku všetkým mäsám a syrom.

Vinárstvo:

Vinárstvo Velenosi vzniklo vďaka záujmu a nadšeniu dvoch mladých ľudí, manželov Angely a Ercole Velenosi v roku 1984. Aj keď vo vinárskom sektore pracujú len niekoľko desaťročí, je dnes toto vinárstvo jedným z najlepších v regióne Marche, so sídlom v meste Ascoli Piceno, kúsok od východného pobrežia Jadranského mora.

Nadšenie a láska k vínu, k tvrdej práci na vinici aj v pivnici pretrváva dodnes a prináša svoja výsledky. Táto práca je samozrejme podporená najmodernejšou technológiou výroby vína a spoluprácou s renomovaným vynikajúcim enológom Dr. Attiliom Pagli.

Vinárska produkcia zahŕňa tradičné odrody regiónu, tj. biele Trebbiano, Pecorino, Passerina, Verdicchio a modré Montepulciano, Sangiovese, Lacrima di Morro a v menšej miere aj ďalšie medzinárodné odrody.

Aj základné vína tohto vinárstva dosahujú vynikajúcu kvalitu a tie najlepšie dostávajú najvýznamnejšie ocenenia a hodnotenia nielen medzi talianskymi vínami, ale i vo svetovom meradle.