Content
294_no-10-prosecco-di-valdobbiadene-docg.jpg294_no-10-prosecco-di-valdobbiadene-docg.jpg

No. 10, Prosecco di Valdobbiadene DOCG

Spumanti Valdo
Cena: 26,60 €
Bez DPH: 22,17 €
26,60 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Hodnotenie vína

Luca Maroni: 90/100 Hodnotenie excentrického vinárskeho odborníka Luca Maroniho je originálne a získava si stála väčšiu obľubu. L.Maroni hodnotí víno z troch hľadísk:1- konzistencia alebo plnosť, 2- vyváženosť, 3- integrita, tj. celistvosť, čistota a úplnosť senzorických vnemov. Každé hľadisko sa hodnotí zvlášť, víno môže dostať až 34 bodov za každé hľadisko. Celkový súčet bodov tvorí index príjemnosti vína, max. 100 bodov. Podľa L.Maroniho už vína s indexom od 75 bodov stoja za dobré pitie.
Duemilavini: 4 Sprievodca talianskymi vínami Talianskej asociácie someliérov AIS. Systém hodnotenia je založený na 100 bodovej stupnici a ocenení jedným až piatimi strapcami hrozna. 5 strapcov (91-100b.) - vynikajúce, mimoriadne víno, 4 hrozná (85-90b.) - veľké, veľmi pekné víno, 3 hrozná (80-84b.) - nadpriemerne dobré víno, 2 hrozná (70-74b.) - priemerné avšak príjemné víno.

Najnovší produkt vinárstva je vyrobený zo 100% odrody Prosecco klasickou šampanskou metódou a druhotným kvasením vo fľaši. Ide o ročníkový sekt. Expozícia viníc je na juhovýchod v nadmorskej výške 250 metrov. Pôdne zloženie je ílovito vápencové. Dôkladne vybrané hrozná odrody Glera z najlepších viníc sú určené na výrobu tohto prestížneho vína. Hrozno sa začína zbierať v tretí septembrový týždeň. Druhotné kvasenie vo fľašiach prebieha najmenej 10 mesiacov, sekt potom ešte 6 mesiacov ostáva vo fľašiach.

Farba je slamovo žltá s jemnými zelenými odleskami. Vôňa je svieža a ovocná.

Výborné je hlavne ako aperitív, dobre sprevádza predjedlá z morských plodov, cestoviny, biele mäso. Ako všetky perlivé vína vyrobené šampanskou metódou sa veľmi dobre hodí k celému slávnostnému jedlu.

Obsah alkoholu 12,5%.

 

1,500l. =57,00€ s DPH

Vinárstvo:

Vinárstvo Valdo vyrába perlivé vína v malebno mestečku Valdobbiadene už viac ako 80 rokov. Je to predovšetkým veľmi populárne Prosecco, ktoré je so značkou Valdo najväčším pojmom v perlivých vínach v Taliansku aj v celej západnej Európe.

Jedno z najznámejších vinárstiev v oblasti Benátska vyrába perlivé vína tej najvyššej kvality. Vinice sú rozložené okolo mestečka Valdobbiadene.