Content
154_noa-sicilia-rosso-igt.jpg154_noa-sicilia-rosso-igt.jpg

Noa, Sicilia Rosso IGT 2007/10/13/14

Cusumano
Cena: 41,00 €
Bez DPH: 34,17 €
41,00 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Hodnotenie vína

Veronelli: 91 bodov3 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.
Gambero Rosso: 3f Sprievodca Vini d'Italia vydavateľstva Gambero Rosso je najrenomovanejšou a zároveň najpopulárnejšou príručkou pokiaľ ide o talianske vína. Už zaradenie do tohto katalógu je prestížnou záležitosťou pre každého talianskeho vinára. Kvalita vín je hodnotená symbolmi pohárov: 3 poháre - najvyššie hodnotenie,vynikajúce mimoriadne víno, 2 červené poháre - veľmi dobré až výborné víno, ktoré sa dostalo pri hodnotení do najužšieho finále, 2 poháre - veľmi dobré víno vo svojej kategórii, 1 pohár - dobré a veľmi pekné víno.
Duemilavini: 2 Sprievodca talianskymi vínami Talianskej asociácie someliérov AIS. Systém hodnotenia je založený na 100 bodovej stupnici a ocenení jedným až piatimi strapcami hrozna. 5 strapcov (91-100b.) - vynikajúce, mimoriadne víno, 4 hrozná (85-90b.) - veľké, veľmi pekné víno, 3 hrozná (80-84b.) - nadpriemerne dobré víno, 2 hrozná (70-74b.) - priemerné avšak príjemné víno.

Okrem tradičnej odrody Nero d'Avola (40%) tvoria toto víno aj medzinárodné odrody Merlot (30%) a Cabernet (30%). Zvláštnosťou je, že každá odroda sa pestuje v inej časti Sicílie, pre každú odrodu sa tak vyberajú tie najvhodnejšie podmienky. Po prvotnom kvasení v nerezových tankoch dochádza k malolaktickej fermentácii v barikoch, kde potom víno zreje ďalších 12 mesiacov.

Žiarivá rubínová farba, jemná vôňa dozretého ovocia s náznakmi korenia a kakaa. Chuť je svieža, veľmi príjemná, zaguľatená s mäkučkými trieslovinami.

Hodí sa k väčšine mäsových jedál a k vyzretým syrom.

Obsah alkoholu 14%.

 

Ročník 2006/2007 - 1,500l. =85,00€ s DPH

Vinárstvo:

Bratia Alberto a Diego Cusumanovci sa snažia vo svojom vinárstve snúbiť najlepšie prednosti tradičnej výroby vína s použitím najmodernejších technologických postupov. Výsledkom sú neopakovateľné vína, ktoré získavajú ocenenia na najrôznejších svetových výstavách a súťažiach. Na 399 hektároch viníc pestujú predovšetkým odrody Nero d'Avola, Insolia a Nerello Mascalese. Vysadili tu aj odrody francúzskeho pôvodu Merlot, Pinot Nero, Syrah a Chardonnay, s ktorými dobývajú svetové trhy.