Content
296_oro-puro-prosecco-di-valdobbiadene-docg.jpg296_oro-puro-prosecco-di-valdobbiadene-docg.jpg

Oro Puro, Prosecco di Valdobbiadene DOCG

Spumanti Valdo
Cena: 17,00 €
Bez DPH: 14,17 €
17,00 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

"Oro Puro" je najnovší produkt tohto vinárstva uznávaného v celom Taliansku. Názov "rýdze zlato" je symbolom hodnoty a čistoty, nezameniteľnej chute Prosecca. Odrodové zloženie je 100% Glera. 

Prosecco vyrábané z vybraného hrozna tých najlepších viníc apelácie orientovaných na sever v nadmorskej výške 200-400 metrov, v okolí mestečka Valdobbiadene. Zber prebieha v druhej polovici septembra. Vyrába sa prírodnou metódou Charmat, zreje v nerezových tankoch minimálne 5 mesiacov a Golden. Chuť je lahodná, intenzívna a pritom harmonická.

Prosecco Oro Puro má široké použitie: ako aperitív, k ľahkým predjedlám a predjedlám z rýb, sprevádzať ale môže všetky chody jedla až po dezert.

Odporúčaná teplota pri podávaní je 6 - 7°C.

Obsah alkoholu 11,5%.

Vinárstvo:

Vinárstvo Valdo vyrába perlivé vína v malebno mestečku Valdobbiadene už viac ako 80 rokov. Je to predovšetkým veľmi populárne Prosecco, ktoré je so značkou Valdo najväčším pojmom v perlivých vínach v Taliansku aj v celej západnej Európe.

Jedno z najznámejších vinárstiev v oblasti Benátska vyrába perlivé vína tej najvyššej kvality. Vinice sú rozložené okolo mestečka Valdobbiadene.