Content
14_pinot-bianco-kastelaz-alto-adige-bianco-doc.jpg14_pinot-bianco-kastelaz-alto-adige-bianco-doc.jpg

Pinot Bianco „Kastelaz“, Alto Adige Bianco DOC 2014

Elena Walch
Cena: 22,00 €
Bez DPH: 18,33 €
22,00 €
0,750l.
Na sklade

Hodnotenie vína

Veronelli: 87 bodov2 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.

Neobvykle pôsobivé víno s čistým výrazom a krásnou ovocnosťou s veľmi jemným dotykom dubového dreva. 100% Pinot Bianco. Kvasenie prebieha v nerezových tankoch pri kontrolovanej teplote 18°C. Tretina sa odoberie a je daná do francúzskych dubových sudov, kde dozrieva 5 mesiacov.

Farba je slamovo žltá. Vo vôni prevládajú zrelé jablká a hrušky s nádychom vanilky.

Víno výborne sprevádza jedlá z bieleho mäsa, čerstvé ryby a syry.

Podávame vychladené na 13-15°C.

Obsah alkoholu 14%.

Vinárstvo:

Jedno z najprestížnejších vinárstiev oblasti Alto Adige, ktorého vinice sa nachádzajú v srdci tejto krásnej krajiny na svahoch okolo mesta Tramín. Je to najsevernejšia talianska vinárska oblasť s veľmi priaznivou mikroklímou, domovské miesto slávnych Tramínov.

Elena Walch pôvodne vyštudovala architektúru, ale keď sa vydala do tradičnej vinárskej rodiny Walch, prijala túto výzvu a pustila sa s obrovským nadšením do tajov výroby vína. Za krátku dobu sa dostala na vrchol medzi juhotirolskými vinármi. Určite aj kvôli tomu, že rodina vlastní v Tramíne najlepšiu vinicu Kastelaz a vinicu Ringberg pre jazere Kaltern.