Content

Prope, Montepulciano d'Abruzzo DOC 2016

Ercole Velenosi
Cena: 12,60 €
Bez DPH: 10,50 €
12,60 €
0,750l.
Na sklade

100% Montepulciano d´Abruzzo v novom pojatí tejto odrody.

Tmavá rubínová farba. Príjemná ovocná vôňa s jasnou stopou višní. Chuť je v ústach pekne plná, triesloviny príjemné, harmonické. Pri víne tejto kategórie nás prekvapí príjemne dlhá dochuť.

Prope je víno s veľmi univerzálnym použitím všade tam, kde by sa malo piť červené víno. Veľmi dobre sprevádza mäsové a syrové predjedlá, cestoviny s červenou omáčkou, mäso a syry.

 

 

 

Vinárstvo:

Vinárstvo Velenosi vzniklo vďaka záujmu a nadšeniu dvoch mladých ľudí, manželov Angely a Ercole Velenosi v roku 1984. Aj keď vo vinárskom sektore pracujú len niekoľko desaťročí, je dnes toto vinárstvo jedným z najlepších v regióne Marche, so sídlom v meste Ascoli Piceno, kúsok od východného pobrežia Jadranského mora.

Nadšenie a láska k vínu, k tvrdej práci na vinici aj v pivnici pretrváva dodnes a prináša svoja výsledky. Táto práca je samozrejme podporená najmodernejšou technológiou výroby vína a spoluprácou s renomovaným vynikajúcim enológom Dr. Attiliom Pagli.

Vinárska produkcia zahŕňa tradičné odrody regiónu, tj. biele Trebbiano, Pecorino, Passerina, Verdicchio a modré Montepulciano, Sangiovese, Lacrima di Morro a v menšej miere aj ďalšie medzinárodné odrody.

Aj základné vína tohto vinárstva dosahujú vynikajúcu kvalitu a tie najlepšie dostávajú najvýznamnejšie ocenenia a hodnotenia nielen medzi talianskymi vínami, ale i vo svetovom meradle.