Content
267_recioto-della-valpolicella.jpg267_recioto-della-valpolicella.jpg

Recioto della Valpolicella DOC 2007

Brigaldara
Cena: 49,00 €
Bez DPH: 40,83 €
49,00 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Hodnotenie vína

Veronelli: 94 bodov3 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.
Gambero Rosso: 2 Sprievodca Vini d'Italia vydavateľstva Gambero Rosso je najrenomovanejšou a zároveň najpopulárnejšou príručkou pokiaľ ide o talianske vína. Už zaradenie do tohto katalógu je prestížnou záležitosťou pre každého talianskeho vinára. Kvalita vín je hodnotená symbolmi pohárov: 3 poháre - najvyššie hodnotenie,vynikajúce mimoriadne víno, 2 červené poháre - veľmi dobré až výborné víno, ktoré sa dostalo pri hodnotení do najužšieho finále, 2 poháre - veľmi dobré víno vo svojej kategórii, 1 pohár - dobré a veľmi pekné víno.
Duemilavini: 4 Sprievodca talianskymi vínami Talianskej asociácie someliérov AIS. Systém hodnotenia je založený na 100 bodovej stupnici a ocenení jedným až piatimi strapcami hrozna. 5 strapcov (91-100b.) - vynikajúce, mimoriadne víno, 4 hrozná (85-90b.) - veľké, veľmi pekné víno, 3 hrozná (80-84b.) - nadpriemerne dobré víno, 2 hrozná (70-74b.) - priemerné avšak príjemné víno.

Recioto je typické sladké červené víno, ktoré už dlhé roky neodmysliteľne patrí k tomuto regiónu a tiež k vinárstvu Brigaldara. Je to veľmi jemné víno, ktoré sa vyrába v malom množstve. Zber prebieha ručne a len z najlepšieho hrozna. Odrodové zloženie tohto skvostu je 40% Corvina, 20% Corvinone a zvyšok z odrôd Molinara, Rondinella a Sangiovese.

Intenzívna vôňa po sladkých hrozienkach a kvete Irisu evokuje obrázky nedotknutej krajiny. Perfektne sa v ňom snúbi starecká dôstojnosť s panenstvom a ženským pôvabom. Je to vyjadrené plnou a kompletne štruktúrovanou chuťou, zaguľatenou a veľmi aromatickou, korpulentnou ale jemnou a vyváženou.

Optimálna teplota na konzumáciu je 17°C.

Obsah alkoholu 12 - 15%.

Vinárstvo:

Vinárstvo Brigaldara sa nachádza na malebných pahorkoch nad Veronou. Prvýkrát sa v katastrálnych záznamoch objavuje meno Brigaldara už v 13. storočí. Samotná vila, ktorá je obklopená parkom a vinicami, bola postavená v 15. storočí.

Vinár Stefano Cesari sa snaží o najvyššiu kvalitu bez ohľadu na náklady a námahu. V oblasti Valpolicelly patrí do najužšej kvalitatívnej špičky, pritom sú však jeho ceny veľmi prijateľné.

Preslávil sa najmä vynikajúcim Amarone. Spolu s ďalšími 9 najlepšími vinármi sa snaží udržať najvyššiu kvalitu Amarone a založili združenie na obranu Amarone pred plagiátorstvom niektorých nových vinárov.