Content

Roggio del Filare, Rosso Piceno Superiore DOC 2008/11/12/13/14

Ercole Velenosi
Cena: 39,00 €
Bez DPH: 32,50 €
39,00 €
0,750l.
Na sklade

Hodnotenie vína

Veronelli: 93 bodov3 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.
Gambero Rosso: 3f Sprievodca Vini d'Italia vydavateľstva Gambero Rosso je najrenomovanejšou a zároveň najpopulárnejšou príručkou pokiaľ ide o talianske vína. Už zaradenie do tohto katalógu je prestížnou záležitosťou pre každého talianskeho vinára. Kvalita vín je hodnotená symbolmi pohárov: 3 poháre - najvyššie hodnotenie,vynikajúce mimoriadne víno, 2 červené poháre - veľmi dobré až výborné víno, ktoré sa dostalo pri hodnotení do najužšieho finále, 2 poháre - veľmi dobré víno vo svojej kategórii, 1 pohár - dobré a veľmi pekné víno.
L'Espresso: 1 Populárny sprievodca vínami vydavateľstva L'Espresso hodnotí kvalitu vína počtom fliaš a 20 bodovou stupnicou. 5 fliaš (18,0-20,0b.) - výborné víno najvyššej úrovne 4fľaše (16,5-17,5b.) - veľké, veľmi pekné víno 3 fľaše (15-16b.) - dobré víno, najmä pre menej dôležité vína je to veľmi dobrý výsledok 2 fľaše (13,5-14,5b.) - pre veľké víno je to nedobré hodnotenie 1 fľaša (12-13b.) - dostatočne dobré víno.
Duemilavini: 5 Sprievodca talianskymi vínami Talianskej asociácie someliérov AIS. Systém hodnotenia je založený na 100 bodovej stupnici a ocenení jedným až piatimi strapcami hrozna. 5 strapcov (91-100b.) - vynikajúce, mimoriadne víno, 4 hrozná (85-90b.) - veľké, veľmi pekné víno, 3 hrozná (80-84b.) - nadpriemerne dobré víno, 2 hrozná (70-74b.) - priemerné avšak príjemné víno.

Každé vinárstvo má svoju najlepšiu vinicu a snaží sa robiť na nej špičkové, vo všetkých smeroch mimoriadne víno. Nie vždy je táto snaha korunovaná želaným výsledkom a úspechom. Ercole Velenosi sa so svojimi kolegami a spolupracovníkmi dokázal dostať s týmto vínom do absolútnej talianskej špičky a medzi svetovú extratriedu. Je to výber hrozien z odrôd Montepulciano a Sangiovese, ako ukladajú apelačné predpisy pre Rosso Piceno Superiore. Víno zreje v bariku z francúzskeho duba.

Krásna žiarivá, avšak hlboká rubínová farba. Vôňa komplexná, veľmi elegantná, pripomína višne a ríbezle. Chuť je tiež veľmi bohatá, zamatová, mnohoznačná. Veľmi pekná rovnováha medzi ovocnou chuťou a príjemným nádychom dreva.

Krásne sa snúbi so všetkými dôležitými mäsovými jedlami, predovšetkým sa hodí k pečenému mäsu bielemu i červenému, ku kačke, husi, pernatej zveri, vhodne sprevádza aj ostatné druhy diviny.

Ideálna teplota pri podávaní je 18°- 20° C.

Obsah alkoholu 14%.

 

Ročník 2007/2008 - 1,500l. =104,00€ s DPH

Vinárstvo:

Vinárstvo Velenosi vzniklo vďaka záujmu a nadšeniu dvoch mladých ľudí, manželov Angely a Ercole Velenosi v roku 1984. Aj keď vo vinárskom sektore pracujú len niekoľko desaťročí, je dnes toto vinárstvo jedným z najlepších v regióne Marche, so sídlom v meste Ascoli Piceno, kúsok od východného pobrežia Jadranského mora.

Nadšenie a láska k vínu, k tvrdej práci na vinici aj v pivnici pretrváva dodnes a prináša svoja výsledky. Táto práca je samozrejme podporená najmodernejšou technológiou výroby vína a spoluprácou s renomovaným vynikajúcim enológom Dr. Attiliom Pagli.

Vinárska produkcia zahŕňa tradičné odrody regiónu, tj. biele Trebbiano, Pecorino, Passerina, Verdicchio a modré Montepulciano, Sangiovese, Lacrima di Morro a v menšej miere aj ďalšie medzinárodné odrody.

Aj základné vína tohto vinárstva dosahujú vynikajúcu kvalitu a tie najlepšie dostávajú najvýznamnejšie ocenenia a hodnotenia nielen medzi talianskymi vínami, ale i vo svetovom meradle.