Content

Rosato di Toscana IGT 2017

Fattoria di Basciano
Cena: 7,50 €
Bez DPH: 6,25 €
7,50 €
0,750l.
Na sklade

100% Sangiovese.

Mušt leží na šupkách len niekoľko hodín pri kontrolovanej teplote, ktorá nikdy nepresiahne 10°C. Kvasenie prebieha taktiež pri kontrolovanej teplote - 18°C a končí pri dostiahnutí cukornatosti 6g/l.

Farba je svetlo ružová, lososová. Intenzívna ovocno kvetinová vôňa s nádychom malín a lesných jahôd. Chuť je veľmi dobre štrukturovaná s veľmi príjemnou kyselinkou.

Obsah alkoholu: 12,5%

Vinárstvo:

Masi je meno, ktoré je v toskánskom svete vína známe viac ako 100 rokov. Vinárstvo Fattoria di Basciano sa nachádza v srdci prekrásnej oblasti Rufina neďaleko Florencie, kde rodina Masi vyrába kvalitné víno už 3 generácie. Najväčšie úspechy sa dostavili za vedenia najmladšieho člena rodiny. Dr. Paolo Masi zúročil svoje vedomosti zo štúdia a praktické znalosti z ciest. Dôsledná práca na vinici i zavedenie najmodernejších technológií  viedli k neuveriteľnému zlepšeniu kvality produkovaného vína. Na 30 ha pestuje odrody Sangiovese, Colorino, Canaiolo, Cabernet Sauvignon, Merlot a Syrah z ktorých vyrába vína so skvelým pomerom kvality a ceny.