Upresnit

Filtry
Content
capezzana-logo

Tenuta di Capezzana

Vinárstvo Capezzana a jeho vína majú veľmi dlhú tradíciu a pôsobivú, najmenej 1200 rokov starú, históriu. V štátnom archíve vo Florencii sa nachádza dokument – zmluva z roku 804 o prenájme usadlosti spolu s vinicami a olivovými hájmi. Víno sa tu ale pestovalo už v predrímskej dobe, pred cca 3000 rokmi.

Usadlosť Capezzana, bývalé panstvo rodu Medici, je od začiatku minulého storočia v majetku starej šľachtickej rodiny Contini Bonacossi. Jej vinice sú súčasťou jednej z najmenších DOCG oblastí – Carmignano. Je zásluhou predovšetkým kniežaťa Ugo Contini Bonacossi, že sa v roku 1975 vrátil vínam tejto oblasti historický názov Carmignano, do tej doby to bola iba podoblasť Chianti Montalbano.

Rodina Bonacossi vedie vinárstvo s tou najlepšou filozofiou: „Vernosť tradícii, ale tradícii, ktorá nie je kamenná, ale v prirodzenom pohybe...nesmie sa stratiť charakter vína a oblasti, kde sa víno vyrába...tradícia je aj výsledok mnohých zlepšení a inovácií, ktoré sa časom preverujú novými generáciami vinárov. Som presvedčený, že je našou povinnosťou hľadať stále lepšie spôsoby výroby vína, tak ako sa to vždy robievalo a ako nám to dnešná technika a technológia umožňuje." (Ugo Bonacossi)

Additional information

Upresnit