Content
90_the-rose-brut-metodo-classico.jpg90_the-rose-brut-metodo-classico.jpg

Velenosi Brut Rosé 2005/2006

Ercole Velenosi
Cena: 38,00 €
Bez DPH: 31,67 €
38,00 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Hodnotenie vína

Veronelli: 87 bodov3 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.
Gambero Rosso: 2f Sprievodca Vini d'Italia vydavateľstva Gambero Rosso je najrenomovanejšou a zároveň najpopulárnejšou príručkou pokiaľ ide o talianske vína. Už zaradenie do tohto katalógu je prestížnou záležitosťou pre každého talianskeho vinára. Kvalita vín je hodnotená symbolmi pohárov: 3 poháre - najvyššie hodnotenie,vynikajúce mimoriadne víno, 2 červené poháre - veľmi dobré až výborné víno, ktoré sa dostalo pri hodnotení do najužšieho finále, 2 poháre - veľmi dobré víno vo svojej kategórii, 1 pohár - dobré a veľmi pekné víno.
L'Espresso: 3 Populárny sprievodca vínami vydavateľstva L'Espresso hodnotí kvalitu vína počtom fliaš a 20 bodovou stupnicou. 5 fliaš (18,0-20,0b.) - výborné víno najvyššej úrovne 4fľaše (16,5-17,5b.) - veľké, veľmi pekné víno 3 fľaše (15-16b.) - dobré víno, najmä pre menej dôležité vína je to veľmi dobrý výsledok 2 fľaše (13,5-14,5b.) - pre veľké víno je to nedobré hodnotenie 1 fľaša (12-13b.) - dostatočne dobré víno.
Duemilavini: 5 Sprievodca talianskymi vínami Talianskej asociácie someliérov AIS. Systém hodnotenia je založený na 100 bodovej stupnici a ocenení jedným až piatimi strapcami hrozna. 5 strapcov (91-100b.) - vynikajúce, mimoriadne víno, 4 hrozná (85-90b.) - veľké, veľmi pekné víno, 3 hrozná (80-84b.) - nadpriemerne dobré víno, 2 hrozná (70-74b.) - priemerné avšak príjemné víno.

Po veľkom úspechu klasického bieleho sektu v roku 2003, začali Velenosi vyrábať klasickou šampanskou metódou aj sekt ružový, taktiež z odrôd Pinot Noir a Chardonnay. Červené hrozno Pinot Noir sa vinifikujú na biely spôsob s veľmi krátkym pôsobením muštu na šupkách pri nízkej teplote (10°C).

Elegantná staroružová farba s purpurovým nádychom a s odleskami starej medi. Intenzívna hlboká vôňa, najprv so zjavným kvasinkovým tónom ale hneď po ňom vystupujú do popredia čerešňové a kvetinové tóny s náznakmi korenia. Chuť je rovnako veľmi bohatá, štrukturovaná, dlhotrvajúca, harmonická, pekne svieža s kvetinovými a ovocnými podtónmi a nepatrnou tabakovou dochuťou. Veľmi pekná rovnováha medzi ovocnou chuťou a príjemným nádychom dreva.

Krásne sa snúbi so všetkými dôležitými mäsovými jedlami, hlavne s pečeným mäsom bielym aj červeným, s kačkou, husou, vhodne sprevádza aj ostatnú divinu. Je to skvelý aperitív a je vhodné aj na záver jedla k ľahkým dezertom.

Obsah alkoholu 12,5%.

Vinárstvo:

Vinárstvo Velenosi vzniklo vďaka záujmu a nadšeniu dvoch mladých ľudí, manželov Angely a Ercole Velenosi v roku 1984. Aj keď vo vinárskom sektore pracujú len niekoľko desaťročí, je dnes toto vinárstvo jedným z najlepších v regióne Marche, so sídlom v meste Ascoli Piceno, kúsok od východného pobrežia Jadranského mora.

Nadšenie a láska k vínu, k tvrdej práci na vinici aj v pivnici pretrváva dodnes a prináša svoja výsledky. Táto práca je samozrejme podporená najmodernejšou technológiou výroby vína a spoluprácou s renomovaným vynikajúcim enológom Dr. Attiliom Pagli.

Vinárska produkcia zahŕňa tradičné odrody regiónu, tj. biele Trebbiano, Pecorino, Passerina, Verdicchio a modré Montepulciano, Sangiovese, Lacrima di Morro a v menšej miere aj ďalšie medzinárodné odrody.

Aj základné vína tohto vinárstva dosahujú vynikajúcu kvalitu a tie najlepšie dostávajú najvýznamnejšie ocenenia a hodnotenia nielen medzi talianskymi vínami, ale i vo svetovom meradle.