Upresnit

Filtry
Content
toscana

Toscana

Toskánsko je jedným z najkrajších vinárskych regiónov na svete. Nachádza sa v strednom Taliansku, zo severu aj z východu ho obklopuje Apeninské pohorie, na západe ho omýva Tyrhénske more.

Krajina je neuveriteľne rozmanitá, zasahuje do vysokých vrcholkov Apuánskych Álp, k miernejším svahom Chianti, cez malebné údolia, jazerá až k morskému pobrežiu. Toskánsko je srdcom talianskeho vinohradníctva. Vznikajú tu svetoznáme, krásne a delikátne vína. Vinice sú často umiestnené aj vo vyšších polohách na svahoch miestnych kopcov. Zmierňuje sa tak pôsobenie tepla a predlžuje doba zrenia.

Medzi najvyššie hodnotené vína tohto regiónu patrí Brunello di Montalcino, Chianti, Vino Nobile di Montepulciano, či menej známe Carmignano. Všetky tieto vína nesú najvyššie označenie kontrolovaného pôvodu talianskych vín DOCG (Denominazione di Origine Controlata e Garantita). Nájdeme tu ale aj vína známe pod názvom „Supertoskánske" s označením kontrolovaného pôvodu IGT (Indicazione Geografica Tipica), ale tie svojou kvalitou často predstihnú aj vína s označením DOC a DOCG.

Najznámejšieho toskánskeho vína Chianti sa ročne vyrobí viac ako 120 miliónov fliaš. Na celkovej talianskej produkcii sa Toskánsko podieľa 5,8%.

Rosso di Montepulciano DOC

Vittorio Innocenti
0,750l. | 2014
Skladom u dodávateľa
14,50 €
Bez DPH: 12,08 €
DPH2,42 €

Additional information

Upresnit