Content

Vigna Seré, Passito Rosso IGT 2004

Romano dal Forno
Cena: 204,00 €
Bez DPH: 170,00 €
204,00 €
0,375l.
Skladom u dodávateľa

Sladké červené víno. Tento nový produkt Romana dal Forna je opäť na špičkovej úrovni a našiel hneď veľa priaznivcov. Vyrába sa len v priaznivých ročníkoch po neobvykle prísnej selekcii hrozna pred lisovaním. Hrozno odrôd Corvina, Corvinone, Croatina, Oseleta a Rondinella pochádzajú zo starej vinice Seré, kde sa pestujú podľa najstarších tradícií.

Veľmi intenzívna a zvodná vôňa prezretých sliviek s asfaltovými, kávovými a orechovými tónmi. Stredné až plné telo s krásnou podporou triesla, takmer prežúvame tmavú čokoládu a kožu vo veľmi dlhom závere. Trochu pripomína staré Porto.

Meditačné víno, ktoré si najlepšie vychutnáme po jedle.

Vinárstvo:

Romano dal Forno je nazývaný „Il Re della Valpolicella" (kráľ Valpolicelly) a naozaj je jedným z kráľov Amarone, skvelého talianskeho vína.

Toto rodinné vinárstvo sa nachádza v údolí Val d'Illasi, kde rodina dal Forno hospodári na 12,5 hektároch viníc už štvrtú generáciu. Už dedko Romana, Luigi dal Forno, bol dobre známy vďaka kvalite svojich vín. Romano od mladosti pracoval na vinici a v 22 rokoch sa zoznámil s Giuseppe Quintarellim, ktorý nasmeroval jeho životnú dráhu a filozofiu k dosahovaniu maximálnej kvality pri výrobe vína. Od roku 1983 začal pracovať samostatne, keď prevzal do svojich rúk rodinné hospodárstvo. V roku 1990 postavil a najmodernejšou technológiou vybavil nové vinárstvo. Vinice sa nachádzajú mimo oblasť Valpolicella Classico.