Content

Villa Angela, Pecorino Offida DOCG 2016/2017

Ercole Velenosi
Cena: 14,30 €
Bez DPH: 11,92 €
14,30 €
0,750l.
Na sklade

Hodnotenie vína

Veronelli: 88 bodov2 Veronelliho sprievodca talianskymi vínami platí v Taliansku, najmä v odborných kruhoch, za najrešpektovanejší referenčný prameň. Hodnotí sa 1-3 hviezdičkami a 100 bodovou stupnicou (bodové hodnotenie nie je pravidlom pri každom hodnotenom víne). Vína, ktoré hodnotiteľov zaujali najviac (max. 20 vín) sú ocenené Veronelliho slniečkom.
Gambero Rosso: 2h Sprievodca Vini d'Italia vydavateľstva Gambero Rosso je najrenomovanejšou a zároveň najpopulárnejšou príručkou pokiaľ ide o talianske vína. Už zaradenie do tohto katalógu je prestížnou záležitosťou pre každého talianskeho vinára. Kvalita vín je hodnotená symbolmi pohárov: 3 poháre - najvyššie hodnotenie,vynikajúce mimoriadne víno, 2 červené poháre - veľmi dobré až výborné víno, ktoré sa dostalo pri hodnotení do najužšieho finále, 2 poháre - veľmi dobré víno vo svojej kategórii, 1 pohár - dobré a veľmi pekné víno.

Vinárstvo Velenosi sa v posledných rokoch podieľa na znovu objavovaní pôvodných odrôd regiónu. Vinice s prevažne juhovýchodnou expozíciou sa nachádzajú v okolí mestečka Ascoli Piceno v nadmorskej výške 200-300m. Ručný zber sa robí v polovici septembra skoro ráno alebo neskoro večer. Vytriedené hrozno sa šetrne lisuje v pneumatických lisoch, potom sa mušt sa ochladí a staticky dekantuje skôr, ako začne prebiehať kvasenie v oceľových tankoch pri riadenej teplote. Celá fermentácia a zrenie prebieha v oceľových tankoch až do februára nasledujúceho roka.

Žiarivo žltá farba so zelenkastými odleskami. Vo vôni môžeme cítiť jemné kvetinové tóny, prítomnosť citrusovej arómy a široké spektrum ďalších ovocných tónov, predovšetkým broskyne. Celkový olfatický dojem je komplexný a veľmi pôsobivý. Svieža a lahodná chuť potvrdzuje očakávanie, ktoré sme získali vo vôni. Vďaka svojmu relatívne nižšiemu obsahu alkoholu je chuť osviežujúca, nekomplikovaná s jemnými ovocnými tónmi.

Vinárstvo:

Vinárstvo Velenosi vzniklo vďaka záujmu a nadšeniu dvoch mladých ľudí, manželov Angely a Ercole Velenosi v roku 1984. Aj keď vo vinárskom sektore pracujú len niekoľko desaťročí, je dnes toto vinárstvo jedným z najlepších v regióne Marche, so sídlom v meste Ascoli Piceno, kúsok od východného pobrežia Jadranského mora.

Nadšenie a láska k vínu, k tvrdej práci na vinici aj v pivnici pretrváva dodnes a prináša svoja výsledky. Táto práca je samozrejme podporená najmodernejšou technológiou výroby vína a spoluprácou s renomovaným vynikajúcim enológom Dr. Attiliom Pagli.

Vinárska produkcia zahŕňa tradičné odrody regiónu, tj. biele Trebbiano, Pecorino, Passerina, Verdicchio a modré Montepulciano, Sangiovese, Lacrima di Morro a v menšej miere aj ďalšie medzinárodné odrody.

Aj základné vína tohto vinárstva dosahujú vynikajúcu kvalitu a tie najlepšie dostávajú najvýznamnejšie ocenenia a hodnotenia nielen medzi talianskymi vínami, ale i vo svetovom meradle.