Content
52_villa-dei-misteri-pompeiano-rosso-igt.jpg52_villa-dei-misteri-pompeiano-rosso-igt.jpg

Villa dei Misteri, Pompeiano Rosso IGT 2003/2006

Mastroberardino
Cena: 175,00 €
Bez DPH: 145,83 €
175,00 €
0,750l.
Skladom u dodávateľa

Hrozno sa pestuje na pôvodných obnovených viniciach, ktoré sa nachádzajú priamo v okolí historických Pompejí. Projekt uzrel svetlo sveta v roku 1996 po tom, ako archeológovia našli pozostatky koreňov vínnej révy pri vykopávkach. Zmes odrôd Piedirosso a Sciascinoso (alebo Olivella), ktoré rastú na vulkanickej pôde v rovnakých podmienkach ak pred viac ako 2000 rokmi. Ročná produkcia je obmedzená na 2900 fliaš. Hrozno sa zbiera v októbri a potom leží 12 mesiacov v dubových sudoch.

Víno má intenzívnu rubínovú farbu. Vôňa je komplexná, silná, s korenistým nádychom. Chuť je vyvážená, perfektne štruktúrovaná s jemnými a elegantnými tanínmi.

Vinárstvo:

Mastroberardino je synonymum pre slávnu a úspešnú vinársku históriu Kampánie a dnešnej modernej výroby vína na najvyššej úrovni. Slávne vinárstvo z Atripaldi bolo a stále je najlepším predstaviteľom klasických vín z Kampánie, ako bielych aj červených. V tejto oblasti sa vína pestujú už od dôb, kedy bolo toto územie gréckou kolóniou, t.j.  pred 2700 rokmi. Vinárstvo bolo založené už v roku 1878. Predovšetkým v medzivojnovom období a potom v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch bolo zásluhou a prezieravosťou Antonia Mastroberardina, že na viniciach ostali staré historické odrody, ktoré sú verným odrazom tejto oblasti a s ktorými vinárstvo slávi úspechy na celom svete. Najznámejšie biele vína tohto vinárstva sú Greco di Tufo, Fiano di Avelino a Falanghina. Modrá odroda je svetoznáme Aglianico. Vinárstvo bolo koncom deväťdesiatych rokov minulého storočia poverené Ministerstvom archeológie obnovením historických viníc v Pompejách.